head_banner

Прилагодена картонска кутија за печатење за кафе

Картонска кутија за кафе за печатење со врвен квалитет

Димензии: Прилагодено

Боја: Приспособена

MOQ: 30.000 ЕЕЗ / ДИЗАЈН / ГОЛЕМИНА


Детали за производот

Ознаки на производи

Преглед

За луксузна кутија со прилагодено комплет, идеалниот квалитет е неопходен.Нашиот првокласен производ го комбинира хардверот за сечење кофа со обликот за ракување со материјалот на плочите и ракавите со соодветна големина.Ќе добиете целосно обликувана, проценета и завршена плоча со тесен и удобен лизгачки ракав покрај неа што нема да падне освен ако намерно не се отстрани.

Најширокиот опсег на опции за прилагодување на пакувањето на куќиштето

Прилагодените кутии за ракави се однесуваат на стилот што тие го избираат.Предмети од различни компании, вклучувајќи кеси за кафе, храна, играчки итн., ги користат овие кутии под промена на плановите.Кутијата за пакување во стил на ракав на Cyan Pak може да биде најпрактичната и најрафинирана опција за прилагодување.Подгответе амбалажа со ракави за еден или повеќе предмети.Овие идеални кутии можат вешто да ги задоволат вашите приспособени благослови преку нивното прецизно планирање и специјалното комплетирање.Разговарајте со нас за вашите предуслови за внимателно прилагодување, а ние ќе ви обезбедиме најразумно пакување.

Прекрасен материјал со совршени опции за завршна обработка

Кога купувате предмети за идеално пакување со ракави, нивната гаранција е една од важните потреби.Cyan Pak го пренесува ова со нашите најквалитетни материјали.Ние обезбедуваме материјали за картички на различни начини за завршување на процесите, вклучувајќи картон, виткање или крафт хартија за да одговараат на вашите специфични предмети.Нашите готови кутии ќе бидат незакривени, но нежни, а нивните слоеви даваат најекстремна гаранција за вашите предмети.Можете исто така да го изберете вашиот стил на ракави и да ги ограничите уникатните проценки на дебелината на материјалот за да ја зголемите потребната удобност.Добијте прилагодени мат, сјајни или дамки УВ површини.Завршете го нашиот случај и направете вашиот проект да изгледа неверојатно за вашите клиенти.

Брзи детали за стоки

Место на потекло: Кина Индустриска употреба: Ужина, зрно кафе, сува храна, итн.
Ракување со печатење: Гравурско печатење Прилагодена нарачка: Прифати
Карактеристика: Бариера Димензија: Прифатете приспособено
Лого и дизајн: Прифати приспособено Структура на материјалот: Картонска хартија, прифати прилагодена
Запечатување и рачка: Топлинско заптивка, патент, дупка за закачување Пример: Прифати

Способност за снабдување

Способност за набавка: 10.000.000 Парчиња месечно

Пакување и испорака

Детали за пакување: PE пластична кеса + стандарден картон за испорака
Пристаниште: Нингбо
Водечко време:

Количина (парчиња) 1 - 30000 > 30000
Est.Време (денови) 20-25 Да се ​​преговара

Спецификации

Спецификација

Категорија

Торба за пакување на храна

Материјал

Структура на материјалот за храна
MOPP/VMPET/PE, PET/AL/PE или прилагодено

Капацитет за полнење

125g/150g/250g/500g/1000g или прилагодено

Додаток

Патента/Кламен вратоврска/Вентил/Весечка дупка/Изрез за кинење/Мат или сјајна итн.

Достапни завршетоци

Печатење Pantone, CMYK печатење, Метално печатење Pantone, Сјај на место/мат лак, груб мат лак, сатенски лак, топла фолија, точка UV, внатрешно печатење, втиснување, откопчување, текстурирана хартија.

Употреба

Кафе, ужина, бонбони, прав, моќен пијалок, јаткасти плодови, сушена храна, шеќер, зачини, леб, чај, билни, храна за домашни миленици итн.

Карактеристика

*Достапно прилагодено печатење OEM, до 10 бои
*Одлична бариера против воздух, влага и пункција
*Користената фолија и мастило се еколошки и соодветни за храна
*Користење широк, повторно запечатлив, паметен екран на полица, врвен квалитет на печатење

  • Претходно:
  • Следно: